Niemal każda kobieta uwielbia nosić spódnice. To właśnie one pozwalają zaprezentować zgrabne nogi i subtelnie eksponują wdzięki. Ich rodzajów jest naprawdę wiele, jednak na szczególną uwagę zasługuje popularna ostatnio spódnica ołówkowa. Prosta, wąską bądź zwężana u dołu, doskonale podkreśla talię oraz pozwala zamaskować niektóre niedoskonałości. Warto jednak pamiętać, że „ołówkowy” krój nie jest stworzony do każdego typu sylwetki. Panie, których biodra lub ramiona są nieproporcjonalne względem reszty ciała, powinny jednak zrezygnować z pomysłu zakładania takiego rodzaju kreacji.

Modne spódnice ołówkowe doskonale wypadną w połączeniu z gładką koszulą i oversizową bluzką. Wspaniałym uzupełnieniem staną się kardigany, idealne do klasycznych, czarnych lub grafitowych modeli tego kroju. Bardziej ekstrawaganckie wersje kolorystyczne można śmiało zestawiać z ramoneskami lub bolerkami.

Jeśli chodzi o obuwie, świetnie sprawdzą się nie tylko szpilki. Buty na koturnie czy kozaki także dobrze zaprezentują się do spódnicy ołówkowej. Należy jednak pamiętać, by nigdy nie zakładać do niej botków, które z pewnością skrócą optycznie nogi. Wspaniałym dopełnieniem spódnicy ołówkowej okaże się również gustowna biżuteria, taka jak perły czy duże korale. By jeszcze bardziej podkreślić talię, można też założyć szeroki pasek, najlepiej złoty lub czarny.

Kategorie: moda