Frędzle od roku podbijają serca wielu kobiet. Są noszone na kurtkach, butach, torebkach, plecakach, breloczkach, sukienkach i bluzkach. Dziewczyny kochają frędzle w różnych kolorach, długościach oraz ułożeniach. Frędzle zawładnęły światem mody i nie ustępują miejsca innym trendom.

Historia frędzli

Frędzle kojarzą się z indiańskimi plemionami i postacią Pocahontas. Oglądając filmy o tak zwanych „czerwonoskórych” mamy okazję zapoznać się z tradycyjnymi indiańskimi strojami z frędzlami, piórami oraz skórami dzikich zwierząt. Frędzle są symbolem waleczności i przebojowości, dlatego przyjęły się w modzie motocyklowej i co kilka lat królują na ulicach. Kojarzą się z modą lat siedemdziesiątych i hipisami, którzy pojawiali się w stylizacjach z frędzlami.

Pocahontas

Pocahontas jest zdecydowanie największą ikoną noszącą frędzle. Ta postać zawsze ma na sobie brązową sukienkę z frędzlami, niebieską kolię, kolczyki z piórami. Pewnie każdy zastanawia się, co założyłaby Pocahontas, gdyby mogła robić zakupy przez internet. Pierwsza myśl jaka się nasuwa, dotyczy torebki oraz butów. W sklepach można znaleźć wiele butów oraz toreb z frędzlami, z których bohaterka nie zrezygnowałaby. Warto się zastanowić, czy Pocahontas wybrałaby klasyczną torbę z frędzlami czy wolałaby opcję filcową.

Frędzle w każdym wydaniu

W latach siedemdziesiątych frędzle nosili hipisi i w związku z tym ubrania w tym stylu były kojarzone głównie z tą grupą społeczną. Obecnie frędzle można spotkać nie tylko w luźnych stylizacjach. Świetnym przykładem są obcisłe sukienki przyozdobione długimi frędzlami, co dodaje im pazura. Frędzle występują we wszystkich kolorach tęczy, co widać na wystawach sklepowych. Ta rewolucja w świecie mody sprawdziła się w pracach najlepszych projektantów w świecie mody oraz znalazła wiele zwolenniczek.

Torby z frędzlami

Torby z frędzlami są najczęściej wybieranymi elementami garderoby przez płeć piękną w 2016 roku. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim świetnie wyglądają i doskonale komponują się z krótkimi spodenkami, botkami, kurteczkami oraz kapeluszami. Zwolenniczki indiańskich klimatów posiadają nie jedną torbę z frędzlami, aby móc komponować ją z różnymi połączeniami.

Buty z frędzlami

Kolejnym elementem garderoby robiącym zamieszanie w świecie mody są buty z frędzlami. Najpopularniejsze stały się botki, a zaraz po nich sandały. Buty z akcentem indiańskim zobowiązują właścicielkę do skompletowania reszty stroju, tak aby wszystkie jego elementy do siebie pasowały. Warto dobrać przynajmniej torbę z frędzlami do kompletu lub ubrać się klasycznie, aby buty stanowiły ozdobę całego wystroju.

Naszyjniki

Naszyjniki w indiańskim stylu to zawieszone na kolii łańcuszki układające się na ciele. Taka biżuteria podkreśla kobiecość i doskonale pasuje do innych dodatków takich jak buty lub torby z frędzlami.

Kategorie: moda